Обавештење

Обавештавамо наше суграђане да ће се у склопу пројекта „Подршка једнакости ромске популације у општини Дољевац“ одржати кампања на улици, дана 10. децембра 2020. године, са почетком у 10 часова, у центру Дољевца. Пројекат финансира Европска унија из средстава ИПА кроз програм „Подршка ЕУ инклузији Рома – Оснаживање локалних заједница за инклузију Рома“, а реализују у партнерству општина Дољевац и НВО „Инклузија данас“. Укупна вредност пројекта је 59.909 евра.

Кампања на улици је једна од активности које се реализују, а планира да обухвати људе из опште популације и позове их да активно учествују у самом догађају и каснијим тренинзима. Циљ је да се млади Роми заинтересују за значај личног развоја и образовања о антидискриминационим мерама, о томе како се борити против дискриминације – рекла је Гордана Цветковић, начелница општинске управе. Кампања ће такође подстаћи не-ромску популацију, јер су питања  антидискриминације и људских права општа питања.