EU PRO+

Одлука о буџету општине Дољевац за 2022. годину

Програм рада буџетске инспекције за 2021

Планови рада и извештаји о раду

Данас је одржана завршна конференција пројекта “Подршка једнакости Ромске популације у општини Дољевац” који финансира Европска унија из средстава ИПА кроз програм „Подршка ЕУ инклузији Рома – Оснаживање локалних заједница за инклузију Рома“. Укупна вредност пројекта је 59.909 евра, а реализовали су га Општина Дољевац у партнерством са  Удружењем „Инклузија данас“. Пројекат је отпочео септембра 2019. године.

На данашњој конференцији за новинаре представили смо резултате пројекта и имплементираних активности. Сматрамо да смо овим пројектом допринели бољем положају Рома у нашој општини и створили повољније окружење за њих у нашој локалној заједници – изјавила је Јелена Илић, коoрдинатор пројекта.

Кроз низ активности на одржаним тренинзима промовисали смо борбу против дискриминације свим грађанима који живе на територији Општина Дољевац и који су укључени у пројекат. Кроз низ медијских акција на локалним и државним телевизијама као и кроз штампани материјал упознали смо и шири круг људи са нашим активностима, рекао је Ивица Крстовић, заступник удружења „Инклузија данас“. Идеја пројекта је борба против различитих врста дискриминације, стереотипа и предрасуда  којима су Роми изложени и са којима се сусрећу.

Материјал за видљивост је подељен учесницима и широј публици, а присуствовали су припадници ромске заједнице у Општини Дољевац, ОЦД у Дољевцу, Локална управа и њено особље, Јавна комунална предузец́а и јавне установе, као и Сектор за медије. Данашња конференција била је веома посећена уз максимално поштовање свих епидемиолошких мера.